Przemysłowa narzędziownia

tokarki konwencjonalne

Przemysłowa narzędziownia, czyli zaawansowany park maszynowy firmy Palimet


Narzędziownia Firmy Palimet produkująca oprzyrządowanie zaprojektowane przez nasze biuro konstrukcyjne lub zlecone przez klienta dysponuje parkiem kilkudziesięciu obrabiarek o różnych zastosowaniach, co pozwala na produkcję bardzo zaawansowanych technologicznie elementów.

Rozbudowana i zaawansowana technologicznie narzędziownia pozwala nam zapewnić klientom kompleksową obsługę w zakresie wykonawstwa tłoczników, wykrojników oraz części maszyn i urządzeń.

Przeprowadzamy remonty, eliminując awarie i dostosowując zaplecze technologiczne firm do wymogów współczesnego przemysłu oraz obowiązujących norm unijnych. Stale wzbogacamy nasz park przemysłowy, inwestując w nowoczesne urządzenia obrabiające opatentowane przez światowych liderów w dziedzinie metalurgii.

Maszyny dostępne w parku maszynowym firmy Palimet

Zaawansowany park maszynowy pozwala nam na produkowanie różnego rodzaju elementów maszyn i wyrobów. W naszej narzędziowni posiadamy m.in.

 • Tokarki CNC MAZAK,
 • tokarki konwencjonalne TOS,
 • Frezarki konwencjonalne oraz CNC DECKEL MAHO,
 • posiadamy elektro drążki AGIE,
 • szlifierki do płaszczyzn, wałów, otworów oraz koordynacyjne, ELB, JONSE & SHIPMAN, WMW, HAUSER
 • prasy mimośrodowe o nacisku od 5 do 300T LAUFER, LEN oraz wiele innych maszyn.
 • Dzięki tym maszynom realizujemy zlecenia produkcji części zamiennych, osprzętu i różnego rodzaju elementów dla różnych gałęzi przemysłu, w tym na potrzeby branży motoryzacyjnej, budowlanej, konstrukcyjnej, instalacyjnej, dekoracyjnej oraz dla producentów różnego rodzaju maszyn przemysłowych, w tym maszyn do przeróbki plastycznej i obróbki skrawaniem. Oprócz produkcji na obrabiarkach, wykrojnikach i prasach oferujemy także usługi związane z projektowaniem, prototypowaniem i planowaniem procesu produkcyjnego lub jego części oraz usługi związane z zaawansowaną kontrolą jakości wyrobów.

  Projektowanie wyrobów i procesów produkcyjnych z wykorzystaniem parku maszynowego Palimet

  Oferujemy usługi projektowania wyrobów na potrzeby produkcji jednostkowej, małoseryjnej i wielkoseryjnej. Oprócz projektowania CAD realizujemy usługi związane z prototypowaniem i przygotowaniem produkcji. Stosujemy nowoczesne cyfrowe narzędzia pomocne podczas projektowania produktów, umożliwiają nam one realizację wielowymiarowych symulacji procesu produkcyjnego.

  Dzięki temu jesteśmy w stanie do minimum ograniczyć czas, jaki zajmuje przygotowanie produkcji. Cyfrowe narzędzia wspierające projektowanie i programowanie sterowania maszyn do obróbki CNC umożliwiają dopracowanie wielu ważnych kwestii jeszcze na etapie tworzenia cyfrowego modelu elementu, który ma być wytwarzany w naszej narzędziowni.

  Dzięki temu unika się przestojów i problemów, do jakich mogłoby dojść na etapie przygotowywania produkcji. Projektowanie wyrobów i procesów produkcyjnych obejmuje również projektowanie i produkcję narzędzi, takich jak tłoczniki i wykrojniki do produkcji metodami przeróbki plastycznej oraz akcesoriów, w tym uchwytów do narzędzi i elementów przeznaczonych do obróbki na maszynach do obróbki skrawaniem CNC.

  Projektowanie i produkcja narzędzi oraz akcesoriów do produkcji

  Nowoczesne narzędzia do projektowania wyrobów CAD oraz narzędzia do programowania procesów wytwarzania na maszynach sterowanych numerycznie w połączeniu z nowoczesnym parkiem maszynowym, w którym dostępne są:

  • zaawansowane technologicznie w pełni sprawne technicznie maszyny CNC do obróbki skrawaniem,
  • prasy i wykrojniki do przeróbki plastycznej metali,

  mogą być wykorzystywane także do projektowania i wytwarzania narzędzi, którymi realizowane są zlecane procesy produkcyjne.

  Produkcja elementów o skomplikowanej geometrii narzędziami wytworzonymi specjalnie na potrzeby realizacji danego procesu umożliwia uzyskanie doskonałych parametrów jakościowych oraz niskich kosztów i krótkiego czasu produkcji. Aby utrzymać wysoki poziom jakości narzędzia produkcyjne, tak jak maszyny, regularnie przechodzą okresową obsługę techniczną. Produkowane przez nas narzędzia są też okresowo badane pod kątem zużycia, tak aby zapewnić powtarzalność i wysokie parametry jakościowe na każdym etapie produkcji seryjnej.

  Kontrola jakości w narzędziowni Palimet

  Produkcja na maszynach sterowanych komputerowo daje szereg możliwości. Zamawiający mogą zlecać wytwarzanie elementów o skomplikowanej geometrii i wybranych parametrach wytrzymałościowych i jakościowych. Nasza narzędziownia jest w stanie zrealizować każdy proces produkcyjny, do którego można zastosować maszyny do obróbki skrawaniem i mocne prasy. Istotnym elementem naszej oferty jest też kontrola jakości wytwarzanych produktów.

  Procesy pomiarowe realizowane w ramach kontroli jakości produktów wytwarzanych w naszej narzędziowni wykonujemy na nowoczesnej maszynie współrzędnościowej CMM. To jedno z najlepszych rozwiązań stosowane przez przodujące fabryki na świecie. Sterowanie komputerowe umożliwia nam szybką kalibrację maszyny do pomiarów, tak aby w krótkim czasie można było realizować dokładne pomiary produktów z różnych linii produkcyjnych.